Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Rodinné centrum Skřítek Ostrava

 

Jedno  z několika míst, kde nabízíme své programy pro děti a jejich rodiče se nachází v Ostravě - Hrabůvce. Zde má také naše organizace své sídlo. Dozvíte se tu o všem co se chystá.

Hlavní činností, kterou Vám zde chceme zpříjemnit část dne je Program PRO MNE A MÁMU/TÁTU. Smyslem tohoto programu je podpora zdravého psychomotorického vývoje dětí od 2 měsíců do 6 let a rozvoj sociálních kontaktů rodin s malými dětmi uvnitř rodiny i navenek. jedná o pravidelné setkávání rodičů s dětmi podle věku dětí. Programy jsou zaměřeny na rozvoj osobnosti, psychomotorické dovednosti a návyky, rozumovou výchovu a adaptaci dítěte. Program je stylizován tak, že veškerá činnost rodiče a dítěte je řízena vyškolenou instruktorkou. Klademe důraz především na správnou manipulaci rodičů s dítětem a podporu vnímání. U starších dětí se zaměřujeme na spolupráci rodičů a dětí při všech aktivitách. Pro děti do jednoho roku trvají programy hodinu. Pro děti do 6 let hodinu a půl.

Další možnosti využití volného času s námi, je posezení nad knížkou - CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM. Jde o pravidelné páteční setkávání dětí, kde paní vychovatelka předčítá pohádky.

Také nabízíme KROUŽKY pro děti a různě tématicky zaměřené akce. Karneval, Sportovní hry... 

Jednou  za měsíc máme  pro  nejmenší děti připravené loutkové divadlo. Tato akce je u dětí velmi oblíbená.

Novinkou jsou sobotní wokshopy. Kde mají návštěvníci možnost, pod vedením odborného pracovníka, vyrobit si "cokoliv". Každý wokshop je tématicky zaměřen. Více se také dočtete na výše zmiňovaných www stránkách. Více o těchto o všem co se  u nás děje se dozvíte na:

 

www.skritekostrava.estranky.cz